Tak się zastanawiam dlaczego duże pakiety 1000Wh+ nadal budujemy z małych 18650/21700 zamiast takich dużych?
Po co sobie utrudniać życie i zgrzewać ogniwa równolegle np. w układzie 14S5P (21700) jak można by poprostu pozostać na 14S1P.
Ogniwa te mają bardzo dobrą pojemność na poziomie 118Wh )
co przy masie 0.42kg daje nam 281Wh/kg. Dla porównania takie topowe LG 21700 M58T mają 267Wh/kg (20Wh/0.075kg). Druga kwestia to cena. 14 ogniw 46950 kosztuje 967zł ( https://pl.aliexpress.com/item/10050061 ... in_prod%3A )
W przeliczeniu na 1kWh wychodzi 585zł. Dla porównania 1kWh na LG M58T ( https://mgvolt.pl/pl/products/nowe-ogni ... 10002.html ) to już 900zł.
Rozmiarowo również nie jest źle. Chińczyki niestety musiałyby zaprojektować nowy bidon taki bardziej prostokątny aby móc uzyskać 13S/14S .

Jestem szczególnie ciekaw opini osób ,które na codzień budują akumulatory do rowerów.
